• Warto uczyć się niemieckiego

• Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

1. Globalna kariera

Ze znajomością języka niemieckiego zwiększają się szanse na zatrudnienie w niemieckich firmach w Polsce oraz w innych krajach.

2. Turystyka i hotelarstwo

Turyści z krajów niemieckojęzycznych podróżują dużo i w różne miejsca na Ziemi. Wydają oni także podczas urlopu więcej pieniędzy niż turyści z innych krajów. Chętnie spędzają swój czas wolny z personelem czy przewodnikami, którzy biegle posługują się językiem niemieckim.

3. Możliwość studiowania i pracy w Niemczech

W Niemczech jest przyznawanych mnóstwo stypendiów uprawniających do studiowania. Dla młodych obcokrajowców pojawia się też możliwość podjęcia pracy w Niemczech. Jeżeli chcecie znaleźć dobrą pracę, wymagana jest oczywiście znajomość języka niemieckiego.

4. Programy wymiany uczniowskiej i studenckiej

Jeżeli chodzi o wymianę uczniowską i studencką, istnieje wiele porozumień między Niemcami a innymi krajami, co znacznie ułatwia wzięcie udziału w takim przedsięwzięciu.

5. Nauka

Język niemiecki jest drugim co do ważności językiem nauki. Ze swoim stanem badań oraz rozwoju Niemcy znajdują się na trzecim miejscu na świecie i chętnie wspierają stypendiami naukowców z innych krajów. Aby takie stypendium otrzymać, niezbędna jest oczywiście znajomość języka niemieckiego.

6. Komunikacja

Rozwój w dziedzinie mediów oraz technologii komunikacyjnej i informacyjnej sprawia, że niezbędna okazuje się komunikacja w wielu językach. Wiele stron internetowych jest w języku niemieckim. Niemcy są poza tym na 5. miejscu na świecie, jeżeli chodzi ilość wydawanych książek. Wyżej w klasyfikacji są jedynie Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Chiny i Rosja. Znajomość języka niemieckiego pozwala nam więc na ciągłe i efektywne poszerzanie naszej wiedzy na podstawie tych publikacji.

7. Podróżowanie

Język niemiecki pozwala nam na lepsze przeżywanie podróży i wycieczek do krajów niemieckojęzycznych, ale także do innych miejsc w Europie, gdzie mówi się po niemiecku.

8. Przyjemność czytania książek i słuchania muzyki w oryginale

Niemiecki jest językiem Goethego, Kafki, Mozarta, Bacha i Beethovena. Dzięki jego znajomości jesteśmy w stanie czerpać przyjemność z obcowania z ich dziełami w oryginale.

Wielu myśli, że „do szczęścia” wystarczy język angielski. Nic bardziej mylnego! Znajomość angielskiego nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym i podanie takiej umiejętności w CV ginie w tłumie.

Źródło: blog.tyczkowski.com