• 🤖🤖 Ozoboty 🤖🤖

• Na dzisiejszych zajęciach z robotyki uczniowie programowali małe edukacyjne roboty - Ozoboty.

Kodowania robotów za pomocą sekwencji kolorów wymaga od uczniów zadaniowego podejścia do problemu, umiejętności przewidywania skutków swoich działań, logicznego algorytmicznego myślenia. Uczniowie pracując zespołowo rozwiązują sytuacje problemowe, przed którymi zostali postawieni.

Praca z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot i puzzli do Ozobota to nauka kodowania i programowania, praca zespołowa, radość, twórczość, kreatywność...to kształtowanie kompetencji przyszłości.

• Wycieczka do Strzelec Krajeńskich

• Dnia 9 marca klasy VI, VII i VIII gościły na #fakultetach obywatelskich w Urzędzie  Miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Zajęcia prowadził pan Burmistrz Mateusz Feder, przybliżając młodzieży idee samorządności. Następnym punktem wycieczki była realizacja zadań w Projekcie ZUS, uczniowie zwiedzili instytucje, poznali jej historię i cele działalności. Ostatnim etapem wyjazdu dla kl. VIII było zapoznanie się z ofertą edukacyjną CKUiZ, z kolei młodsi uczestnicy udali się na spacer traktem historycznym z przewodnikiem, który zakończył się zwiedzaniem Baszty Czarownic

• Robotyka i programowanie

• Na pierwszych lekcjach z robotyki i programowania uczniowie klasy IV korzystali z drukarki i długopisów 3D. Uczniowie na początku zapoznali się z zasadami BHP podczas korzystania ze sprzętu, następnie przystąpili do tworzenia projektów w specjalnej aplikacji i rozpoczęliśmy drukowanie. Dzieci korzystały również z długopisów 3D, tworząc własne projekty.

Sprzęt wykorzystywany podczas zajęć został zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości” oraz ze środków Rady Rodziców.