• Realizacja III modułu projektu edukacyjnego Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie "Cztery żywioły, a las" - ZIEMIA

• Tym razem było wybuchowo, ekologicznie i .... trochę kosmicznie :)

10 maja gościliśmy ponownie w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie - panią Darię Wyrembelską-Wacławską - Starszego Specjalistę Służby Leśnej, zajmującej się ochroną lasu i edukacją przyrodniczo-leśną. Celem naszego spotkania była realizacja projektu, którego motywem przewodnim był żywioł ziemi. Na zajęciach zapoznaliśmy się z teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika; głównymi typami ziem leśnych w Polsce; kosztowaliśmy dań: okrągłej jak ziemia pizzy, ciast Kopiec kreta i Leśny mech oraz babeczek w kolorze ziemi. Oglądaliśmy pokaz  "Wulkan - siła ziemi", odpowiedzieliśmy na pytanie: jak w życiu codziennym chronić ziemię, zajęliśmy się również zagadnieniami natury biologicznej: jak powstało życie na ziemi oraz geograficznymi: płytami tektonicznymi, czym jest jądro ziemi? W czasie spotkania poruszaliśmy zagadnienia związane
            z wieloznacznością pojęcia "ziemia", stąd wspomnienie o micie o Uranosie i Gai, o ziemi jako ukochanej ojczyźnie, o ziemi jako gruncie, o Ziemi jako planecie i matce ziemi. Zajęcia miały charakter warsztatowy, współtwórcami są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pani Daria jako autor projektu.

• Mboty na zajęciach z robotyki

• Na dzisiejszych zajęciach uczniowie rozpoczęli pracę z nowymi robotami - mBotami i zapoznali się z programem Makeblock, który będą wykorzystać na kolejnych lekcjach do tworzenia programów.

Poprzez rozwiązywanie problemów za pomocą tworzonych programów dzieci rozwijają wyobraźnię i tworzą algorytmy rozwiązania danego zadania. Udział w zajęciach nie tylko rozwija umiejętności komputerowe dzieci, ale także uczy logicznego myślenia i pomaga zrozumieć metody rozwiązywania zadań matematycznych.

• PROJEKT EDUKACYJNY PRZEDSZKOLA „ZDROWOROSNA” - LEGUTKO

• W ramach akcji „zdroworosna” w Dzień Ziemi przedszkolaki z naszej szkoły założyły ogródek przyszkolny. Wysiały nasiona kopru i rzodkiewki podarowane przez firmę Legutko oraz wsadziły cebulki szczypiorku i sadzonki sałaty.

Akcja ma na celu popularyzację wiedzy wśród dzieci oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

• Konkurs przedmiotowy z historii

• Z wielką dumą i radością informujemy, iż uczeń klasy VIII FILIP HUMAŃSKI otrzymał tytuł finalisty Konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
            Gratulujemy sukcesu!

• WYNIKI KONKURSÓW

• W kwietniu przeprowadzono w naszej szkole konkurs fotograficzny „Jezioro Osiek w obiektywie”. Odbywał się on w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Urszula Szpila, wyróżnienie otrzymali Paulina Staniszewska i Dominik Janicki. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Nikola Głowacka, a wyróżnienie dostał Alan Gwadera.

Ponadto wyłoniliśmy szkolnego mistrza ortografii. W konkursie wzięło udział jedenastu uczestników. Walka była bardzo wyrównana. Najlepszy okazał się Filip Humański.

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” oraz
             w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.