• Robotyka i programowanie

• Na pierwszych lekcjach z robotyki i programowania uczniowie klasy IV korzystali z drukarki i długopisów 3D. Uczniowie na początku zapoznali się z zasadami BHP podczas korzystania ze sprzętu, następnie przystąpili do tworzenia projektów w specjalnej aplikacji i rozpoczęliśmy drukowanie. Dzieci korzystały również z długopisów 3D, tworząc własne projekty.

Sprzęt wykorzystywany podczas zajęć został zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości” oraz ze środków Rady Rodziców.

• "Strzelce Krajeńskie komiksem malowane"

• Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły znalazły się wśród zwycięzców konkursu Strzeleckiego Ośrodka Kultury "Strzelce Krajeńskie komiksem malowane", którego przedmiotem było wykonanie komiksu, który odwoływał się do historii, legend i zabytków Strzelec Krajeńskich.Nikola Głowacka z klasy VIII uzyskała 4 miejsce, z kolei Patrycja Szpałek z klasy VI otrzymała 5 miejsce.Gratulujemy dziewczętom wygranej i życzymy rozwoju ich pasji i następnych osiągnięć!

• Andrzejki

• Andrzejki to niezwykły czas, pełen wróżb i magii. Stanowi okazję do dobrej zabawy oraz spotkań w gronie znajomych. Tak też było w naszej szkole 29 listopada. W tym dniu wszyscy fantastycznie się bawiliśmy. Oprócz wróżb szczególną radość sprawiło nam zatańczenie belgijki i kaczuch. Byli też tacy, którzy spóźnili się na pociąg. Może następnym razem Wam się uda! Dziękujemy za zaangażowanie i miłe chwile!

• Warto pamiętać o historii - w hołdzie Powstańcom Warszawskim

• Klasa 8 włączyła się w ogólnopolską kampanię BohaterON – włącz historię!  o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.        Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.         W ramach akcji uczniowie odbyli wirtualną podróż w miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim, zrealizowali zadania przewidziane projektem, upamiętnili przeszłe wydarzenia wpisem na stronie www.dumnizpowstancow.pl dziękując Powstańcom za odwagę i męstwo.

• Odwiedziny leśnika

• W dniu 25 listopada uczniów klas  4, 5 i 6 odwiedziła pani Daria Wyrembelska-Wacławska specjalista służby leśnej,  zajmująca  się ochroną lasu i edukacją przyrodniczo-leśną  z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie.  Uczniowie podczas  spotkania dowiedzieli się o prawidłowym zachowaniu w lesie, zasadach kontaktu człowieka
            z dzikimi zwierzętami,  zapoznali się również z działalnością Nadleśnictwa oraz na czym polega praca leśnika. Była to dla uczniów bardzo cenna w doświadczenia lekcja. Dziękujemy Nadleśnictwu Strzelce Krajeńskie za miłe niespodzianki – zeszyty i długopisy.

• Odkywamy nasze małe Ojczyzny :)

• Uczniowie klasy 4 w ramach działalności koła historycznego "Mali odkrywcy" zapoznali się z historią swoich małych Ojczyzn - Ogard, Pielic, Lipich Gór oraz przedstawili najważniejsze zabytki biorąc udział w konkursie "Zabytki mojej wsi". Konkurs polegał na wykonaniu techniką dowolną pracy plastycznej  dotyczącej lokalnego zabytkowego budynku.  Zwyciężczynią zmagań okazała się Alicja Matuszewska. Uczennica zaprezentowała budynek dawnej szkoły w Lipich Górach.  Pozostali uczniowie przedstawili również pałac w Ogardach, kościół w Pielicach oraz budynek młynarzówki w Ogardzkim Młynie.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE LKO 2022/2023

• Drodzy Uczniowie, przedstawiamy Wam regulaminy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2022/2023. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznanie się z nimi  oraz wzięcia udziału w wybranych konkursach.

• Akcja ekologiczna #sadziMY

• Tradycją naszej Szkoły stało się uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji ekologicznej #sadziMY drzewa z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i leśnikami, której kulminacja przypada na ostatni dzień września. Sadzonki drzewek i krzewów pozyskane z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie trafiły do uczniów, którzy  posadzili je na terenie naszej Szkoły oraz w przydomowych ogródkach.                  Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń, a dla naszych uczniów była to również doskonała okazja do lekcji ekologii w praktyce.